Obecné informace

272 700 409 – účetní
272 702 408 - vedoucí školní jídelny
E-mail: info@zssterboholy.cz
Vedení školy, třídní učitelé, účetní, vedoucí ŠJ a vedoucí ŠD mají mailové adresy ve tvaru příjmení bez diakritiky@zssterboholy.cz.
Identifikační údaje: IČO 70885451
IZO 102 337 527
RED IZO 600 041 352
datová schránka b7rmgr5
Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s., pobočka Praha 10
Základní škola a Mateřská škola – číslo účtu: 291949389/0800
Školní jídelna – číslo účtu: 19-291949389/0800
Ředitelka školy: Mgr. Eva Kollmannová
Statutární zástupkyně: Mgr. Jana Kubíčková

Zřizovatel školy

Název: Městská část Praha – Štěrboholy
Adresa: Ústřední 527/14, Praha 10 – Štěrboholy
E-mail: sterboholy@zris.mepnet.cz
Starosta: František Ševít

Zřízena ke dni 1. 1. 2006
Složení Dagmar Benešová, předsedkyně ŠR (za zákonné zástupce)
Mgr. Jana Kubíčková (za pedagogické pracovníky ZŠ)
Ing. Jan Lapka (za MČ Praha - Štěrboholy)
E-mail skolskarada@zssterboholy.cz
Zápisy ze zasedání školní rok 2018/2019
9.10.2018
5. 2. 2019

Charakteristika školy

Jsme školou, která se nachází v klidné, okrajové části Prahy, v Městské části Praha 10 - Štěrboholy. Příspěvková organizace Základní škola a Mateřská škola, Praha 10 - Štěrboholy vykonává činnost základní školy, mateřské školy, školní družiny a školní jídelny. Základní škola je neúplnou školou pouze s prvním stupněm, jejíž kapacita pro vzdělávání je od září roku 2019 300 žáků. Školní družina má kapacitu 120 dětí, které jsou rozděleny do čtyř oddělení. Kapacita školní jídelny je 370 strávníků.

Škola prošla od roku 2010 několika rekonstrukcemi. Ta největší a nejzásadnější proběhla v letech 2017 až 2019, kdy byla k původní budově školy přistavena nová část s osmi třídami, školní kuchyní, školní jídelnou, gymnastickým sálem a centrálními šatnami. Součástí školy je počítačová učebna, zahrada s herními prvky, terénní skluzavkou a školní hřiště s umělým povrchem.

K pohybovým aktivitám žáci využívají školní zahradu a hřiště s umělým povrchem, které je doplněno basketbalovými koši, tělocvičnu ve sportovní hale, která sousedí přímo s naší budovou a nově i gymnastický sál.

Koncepce školy

Cíle vzdělávání

Cíle výchovného procesu

Metody a formy práce

Školní vzdělávací program

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání Tvořivá škola - Naše cesta.

Rozvojové programy

Podpora výuky plavání v základních školách v roce 2019

Základní škola a Mateřská škola, Praha 10 – Štěrboholy je příjemcem účelové neinvestiční dotace ze státního rozpočtu z MŠMT určené na program „Podpora výuky plavání v základních školách v roce 2019“.

Podpora vzdělávání cizinců ve školách

Základní škola a Mateřská škola, Praha 10 – Štěrboholy je příjemcem účelové neinvestiční dotace ze státního rozpočtu z MŠMT určené na rozvojový program „Podpora vzdělávání cizinců ve školách“.

Rozhodni se sám + portfolio

V rámci PT OSV žáci vytvářejí vlastní portfolia mapující jejich práci během školního roku a směřující k rozvoji schopnosti sebepoznání a sebehodnocení.

Pomáháme

Motivujeme a vedeme naše žáky k účasti na celorepublikovém projektu Čtení pomáhá, který podporuje čtenářství a zároveň umožňuje podílet se na charitativní činnosti.

Ukaž a vyprávěj

Celoroční projekt směřující k rozvoji osobnosti žáka (PT –OSV), ke schopnostem mluvit na veřejnosti, toleranci a naslouchání. Žáci jednotlivých ročníků si připravují prezentace na individuálně zvolené téma.

Naše tělo - Our body

Čtyřikrát do roka se žáci měří a váží, zaznamenávají si údaje a sledují tak, jak se jejich tělo vyvíjí a proměňuje.

Třídíme, minimalizujeme

V rámci PT EV žáci třídí odpad do příslušných odpadkových košů v každé třídě a přispívají tak k ochraně životního prostředí. Součástí tohoto projektu je i účast v celorepublikové soutěži Recyklohraní a spousta dalších environmentálních akcí školy.

Centra

Podzimní, Vánoční a Velikonoční Centra nabízí velké množství tematicky zaměřených činností. Žáci si dle svého zájmu volí aktivitu, které se následně věnují po dobu dvou vyučovacích hodin.

Praha

Minimálně jednou za dva roky se v rámci projektových týdnů snažíme prozkoumat určitou pražskou část, budovu či památku. Výstupem je prezentace v rámci zahradní slavnosti.

Škola nanečisto

Projekt pro naše budoucí prvňáčky, který je nenásilnou formou seznamuje se školním prostředím a s některými činnostmi se školou spojenými.

Ovoce do škol, Mléko do škol

V rámci MPP se snažíme o vytvoření správných stravovacích návyků ve výživě žáků, zlepšování zdravotního stavu a prevence obezity.

Komunitní kruh

Žáci si utužují a vylepšují komunikativní dovednosti, sociální dovednosti, psychické otužování, budování pozitivního třídního klimatu, umění sebereflexe.

Štěrboholští chodí pěšky

Projekt, jehož pilotní díl byl realizován v dubnu 2019, se opírá o následující pilíře: Duben – měsíc bezpečnosti, Šetříme životní prostředí, Chůze – nejzdravější pohyb, Pohyb jde ruku v ruce s dobrou náladou, Dobrá nálada je základním kamenem ZŠ Štěrboholy.

Kudy k nám

Ze stanice metra Depo Hostivař autobusem č. 163 nebo č. 208 do zastávky Štěrboholy. Dále zde staví autobusy 224 a 228.

JÍZDNÍ ŘÁDY: autobus č. 163, 208, 224, 228.

Bezbariérový přístup

Nová budova základní školy je bezbariérová. Pro invalidy je k dispozici výtah (pouze v doprovodu zaměstnance školy) - vstup bočním vchodem, u branky č. 1 (při čelním pohledu na budovu školy VLEVO) nutno zvonit na p. školníka. Pro rodiče s kočárky - vstup brankou č. 2 (při čelním pohledu na budovu školy VPRAVO), bočním schodištěm vybaveným ližinami se dostanete k hlavnímu vchodu.