Aktuality

Seznam pomůcek

Pomůcky pro školní rok 2024/2025:

Přípravná třída

I.A, I.B

II.A, II.B

3. ročník

4. ročník

5. ročník

6.-9. ročník - informace budou žákům sděleny vždy v první hodině daného předmětu

Běhruška 2024 - výsledky

I čtvrtý ročník školního maratonu BĚHruška se více než vydařil. Děti běžely, co jim síly stačily, a tak jsme délku maratonu opět několikanásobně pokořili. A co víc! Výrazně jsme zvýšili i loňské zaběhnuté metry. BĚHruška zkrátka hýbe školou.

Virtuální realita - VII.A

Ve středu 26. 6. se žáci VII.A vydají do Kontresového centra Praha, kde se v HW laboratoři zúčastní exkurze na téma virtuální realita, případně budou mít i možnost dozvědět se něco o 3D tisku.

Sraz - v 8:00 před školou S sebou svačinu a pití Návrat kolem 13. hodiny ke škole

SPANÍ VE ŠKOLE – V.A

Ve středu 26. 6. žáci V.A přespí ve škole.

 • Sraz: 17.30 před budovou školy
 • S sebou: spacák, karimatka, oblečení na noc i druhý den, hygienické potřeby, malý batoh – lahev na pití, deka na piknik, peníze, čip na oběd
 • Co nás čeká (kromě NEspaní)? Schovávaná v suterénu školy a diskotéka. Moc se těšíme!
Režim posledního školního týdne

Od pondělí 24. 6. do pátku 28. 6. bude vyučování ve všech třídách upraveno dle pokynů zaslaných třídními učiteli a rozsah výuky bude zkrácen.

1.stupeň:

 • pondělí: 4 vyučovací hodiny (do 11.40); II.A, II.B – 5 vyuč. hodin (plavání)
 • úterý: 4 vyučovací hodiny (do 11.40 h); II.B po návratu z akce
 • středa: 4. vyučovací hodiny (do 11.40 h)
 • čtvrtek: výlety – viz info třídních učitelů
 • pátek: vydávání vysvědčení - 1 vyučovací hodina (do 8.45 h); vydávání obědů od 11.00 h; provoz školní družiny bude v tento den ukončen v 15.00 hodin

2.stupeň

 • pondělí - středa: 5 vyučovacích hodin (do 12.35), příp. po návratu z akce
 • úterý – čtvrtek: výlet VIII.A
 • čtvrtek: výlety - viz info třídních učitelů
 • pátek: vydávání vysvědčení - 1 vyučovací hodina (do 8.45 h); vydávání obědů od 11.00 h

Obědy budou v tomto týdnu vydávány dle upraveného časového rozvržení.

Muzeum Karla Zemana - II.B

V úterý 25.6. se třída II.B vydá do Muzea Karla Zemana na Kampě.

 • Sraz v 8.00 hod ve třídě
 • Návrat po 13. hodině. Děti vyzvedávejte z družiny nejdříve ve 13.30 hod.
 • S sebou: 110 Kč vstup + kapesné (max 200 Kč), čip na oběd, svačina, pití, pruhované tričko ze Štěrbogólů – pruhovaní se budou v MHD a davu lépe rozeznávat 😊.
PANGEA – FINÁLE

V pátek 14. 6. se žákyně V.A Míša Zheng zúčastnila celorepublikového finále matematické soutěže Pangea, kde obsadila krásné 10. místo z celkového počtu 53 soutěžících. Moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Virtuální realita - VI.A

V úterý 25.6. se žáci VI.A vydají do Kontresového centra Praha, kde se v HW laboratoři zúčastní exkurze na téma virtuální realita, případně budou mít i možnost dozvědět se něco o 3D tisku.

 • Sraz - v 8:00 před školou
 • S sebou svačinu a pití
 • Návrat kolem 13. hodiny ke škole
Schůzky rodičů budoucích prvňáčků

V pondělí 24. 6. v 16.30h se uskuteční schůzky rodičů budoucích prvňáčků. Schůzky se uskuteční v kmenových třídách budoucí I.A a I.B. Rozdělení žáků do tříd naleznete zde.

Vícedenní výlet - VIII.A

Ve dnech 25.6. - 27.6. se žáci VIII.A zúčastní vícedenního výletu v rekreačním středisku Garnataurus v Kounicích, kde si budou moci zalézt v lanovém centru, vyzkoušet si rovnováhu na paddleboardech a opéct si špekáčky.

 • Odjezd: sraz v úterý 25.6. v 8:15 na parkovišti u ZŠ. Žáci při příchodu odevzdají třídní učitelce prohlášení o bezinfekčnosti.
 • Předpokládaný příjezd ke škole: ve čtvrtek 27.5. v 12:00, žáci telefonicky potvrdí. Odchod domů po příjezdu z akce.
Preventivní program - IV.A

V pátek 21.6. čeká na třídu IV.A edukačně – preventivní program DOBRONAUTI: Zpátky v čase, který učí děti zvládat lépe a samostatně konflikty a vztek. Žáci se vydají na tzv. mise, kde budou řešit zapeklité vztahové situace.

Běhruška 2024

V pondělí 24. 6. se žáci všech tříd ZŠ Štěrboholy zúčastní 4. ročníku školního maratónu BĚHruška 2024. Rozpis a pravidla najdete zde.

Virtuální realita - VIII.A

V pátek 21.6. se žáci VIII.A vydají do Kontresového centra Praha, kde se v HW laboratoři zúčastní exkurze na téma virtuální realita, případně budou mít i možnost dozvědět se něco o 3D tisku.

 • Sraz - v 8:00 před školou
 • S sebou svačinu a pití
 • Návrat kolem 13. hodiny ke škole
Literárně-dějepisné vycházky

Ve čtvrtek 20. 6. se s žáky VI.A vypravíme na toulky Vyšehradem a v pátek 21. 6. prozkoumají žáci VII.A všechny kouty Starého Města.

 • Sraz: 8:00 před školou
 • S sebou: pití, svačina, pláštěnka (deštník)
 • Doprava: MHD
 • Návrat: 13:30 ke škole
Sportovní odpoledne - ŠD

V úterý 18. 6. od 14.00 do 15.00 hodin pořádá školní družina sportovní odpoledne. Účast je dobrovolná, sportovní oblečení a chuť soutěžit nutné.

Změna výše úplaty za zájmové vzdělávání

Zřizovatel ZŠ Štěrboholy Městská část Praha – Štěrboholy stanovil na základě novely § 123 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (Školský zákon) výši úplaty za zájmové vzdělávání ve školní družině a školním klubu pro školní rok 2024/2025.

Roztančená škola - 1. st.

Ve středu 19. 6. se žáci 1. stupně společně protančí jedním z posledních dnů tohoto školního roku. Seznámí se s různými tanečními styly, jako je zumba či výrazový tanec, a se sportovními aktivitami, jako je balance workout, jóga nebo tabata. S sebou budou žáci potřebovat pohodlné sportovní oblečení a pevnou obuv, dobrou náladu a chuť se hýbat.

Fotografování tříd

Středa 12. 6. od 8.00 h - fotografování třídních kolektivů

Omezení provozu ŠD a PT

Z důvodu konání voleb do Evropského parlamentu ve dnech 7. – 8. června (umístění volebních místností v ZŠ Štěrboholy) bude v pátek 7. 6. částečně omezen provoz školní družiny a přípravné třídy. Moc prosíme rodiče, kteří mají tu možnost, aby si v pátek 7. 6. vyzvedli své dítě v ideálním případě bezprostředně po obědě. Děkujeme za pochopení.

Štěrbogóly 2024

Vítězi třináctého ročníku fotbalového turnaje ŠTĚRBOGÓLY 2024 se stali žáci IV. A s oranžovým týmem Ohniví střelci a mohou se tak radovat z putovního poháru ZŠ Štěrboholy. GRATULUJEME!

Všem hráčům děkujeme za jejich výkony a hru fair play, divákům za již tradičně skvělou atmosféru a klubu SK Viktoria Štěrboholy za poskytnutí skvělého zázemí a občerstvení pro děti.

Výsledky zápisu - PT

Výsledky zápisu do přípravné třídy ZŠ Štěrboholy pro školní rok 2024/2025.

Den pro třídu - 2. st.

Žáci druhého stupně pojali Mezinárodní den dětí jako den, kdy si sami volí program. V pátek 31. 5. zažijí žáci VI. A trochu adrenalinu v Laserfun Praha - Hloubětín, žáci VII. A v Mercuria Laser Game v Praze – Holešovicích a žáci VIII. A v lanovém centru na Libeňském ostrově.

 • VI. A – Sraz se žáky v 8:20 před školou, odjezd autobusem v 8:40 ze zastávky Škola Štěrboholy. Od 9:30-11:30 probíhají tři hry s přestávkami. Po ukončení akce návrat zpátky na oběd, cca ve 12:30 dle dopravní situace. S sebou svačinu, pití, oblečení na převlečení, ručník.
 • VII. A - Sraz v 6:50 před školou. K přepravě využijme MHD. S sebou si žáci vezmou svačinu, pití, oblečení na převlečení, ručník.
 • VIII. A - Odjezd bude během první vyučovací hodiny, návrat do školy pak mezi 12:30 a 13:00 dle dopravní situace. S sebou: sportovní oblečení, pevnou obuv, kartu pojištěnce, svačinu, pití, menší finanční obnos dle uvážení a hlavně dobrou náladu.
Štěrbogóly 2024 - 1. st.

I letos žáci prvního stupně oslaví Mezinárodní den dětí turnajem o putovní pohár ZŠ Štěrboholy - Štěrbogóly 2024.

Termín: pátek 31. 5.

Časové rozvržení: viz rozpis

S sebou: sportovní oblečení a obuv, trička v barvách jednotlivých týmů, pití, svačinu, čip na oběd, deku (piknikovou), peníze na zmrzlinu či jiné občerstvení

Vyučování všech tříd bude ukončeno v 11.40. Vydávání obědů - viz rozpis

OD TRILOBITŮ PO MAMUTY - IV.A

Ve čtvrtek 30. 5. se žáci třídy IV. A zúčastní komentované prohlídky v budově Národního divadla, kde se seznámí s hlavními érami pravěku a jejich obyvateli. V jednotlivých sálech poznají nejtypičtější představitele hlavních skupin živočichů a rostlin. Žáci si prohlédnou věrné rekonstrukce pravěkých organismů, např. trilobitů, dinosaura nebo mamuta a společně zjistí, co jsou to zkameněliny. Konec výuky dle rozvrhu hodin.

Ukaž a vyprávěj - I.B

Ukaž a vyprávěj třídy I.B se koná ve středu 29. 5. v 8:00 h. Všichni rodiče, příbuzní a známí účinkujících jsou co nejsrdečněji zváni.

Matematické putování

V úterý 14.5. se vybraní žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili soutěže Matematické putování pořádané Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy. Z 36 týmů se naši žáci umístili na krásném 12. místě. Moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Vítání občánků

Ve středu 22. 5. v 10:00 hodin se vybraní žáci třídy IV. A zúčastní akce Vítání občánků v zasedací místnosti MČ Praha - Štěrboholy, kde se budou spolupodílet na zajištění kulturního programu.

Štěrboholští chodí pěšky

Duben se letos stal již popáté měsícem, kdy Štěrboholští chodí pěšky. Kdo mohl, přišel do školy pěšky, případně dojel na koloběžce či na kole. Díky tomu byl výrazně omezen dopravní provoz před školou a zároveň jsme udělali něco prospěšného nejen pro životní prostředí, ale i pro své zdraví. Souhrnné výsledky projektu naleznete zde.

Ze dvora a zahrady - II.B

Ve čtvrtek 16. 5. pojedou žáci II. B do muzea v Říčanech na program s názvem Ze dvora a zahrady. Vyzkouší si péči o slepice a králíky, budou hledat kvetoucí luční a jedlé rostliny na zahradě, připraví bylinkové máslo.Program probíhá venku.

Sraz: v šatně školy nejpozději v 7:55

Návrt: do 13:00

S sebou: čip do ŠJ, svačina, pití, oblečení ven dle počasí, penál

Ukaž a vyprávěj - I. A

Ukaž a vyprávěj třídy I. A se koná ve středu 15. 5. v 8:00 h. Všichni rodiče, příbuzní a známí účinkujících žáků jsou co nejsrdečněji zváni.

Matematické putování

V úterý 14. 5. se vybraní žáci 4. a 5. ročníku zúčastní soutěže Matematické putování pořádané Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy.

Sraz: v 7:30 h před budovou školy

S sebou: psací potřeby, lepidlo, svačina, pití, čip na oběd

Předpokládaný návrat: do 13:45 h

Soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí.

Škola nanečisto

Ve čtvrtek 9. 5. startuje projekt Škola nanečisto. Naši budoucí prvňáčci se po čtyři týdny budou postupně seznamovat jak s prostředím ZŠ Štěrboholy, tak s činnostmi spojenými se školou.

KMD - květnová představení

Žáci 2. stupně přihlášení do Klubu mladých diváků zhlédnou ve čtvrtek 9. 5. v Divadle v Dlouhé představení Kouzelná flétna a v pondělí 27. 5. v Divadle pod Palmovkou představení 294 statečných o hrdinech operace Anthropoid.

Barevný den - ŠD

V úterý 7. 5. pořádá školní družina Barevný den. Tak pozor, ať nezapomenete tu správnou barvičku!

Lekce florbalu - 2. stupeň

Dne 6.5. a 7.5. se žáci druhého stupně a V.A v rámci hodin TV zúčastní lekce zaměřené na sportovní hru florbal za účasti profi trenérů. Cílem lekce je nejen naučení se základních pravidel florbalu, trénink držení florbalky, driblování, střelba na branku a přihrávky, ale i budování týmového ducha, spolupráce a fair play.

Štafetový pohár

V pondělí 29. 4. se vybraní žáci 1. stupně zúčastnili soutěže o štafetový pohár pořádné Základní školou Campanus. V prvním kole se běželo 100 metrů a v druhém kole 200 metrů. Naše škola se s výkonem 12:51,61 umístila na 9. místě celkového počtu z jedenácti škol. Děkujeme za reprezentaci školy.

Testování žáků 5. ročníku

Naše škola byla zařazena do vzorku škol, ve kterých bude provedeno testování InspIS SET. Zjištování proběhne ve čtvrtek 2. 5. u žáků 5. ročníku. Sledovanými oblastmi budou informatické myšlení a digitální kompetence. Všem páťákům držíme palce.

Neviditelná výstava

Ve čtvrtek 2. 5. se žáci 8. ročníku zúčastní Neviditelné výstavy, kde si vyzkouší nejen orientaci ve speciálně zatemněných prostorách, ale i situace z běžného života.

Odjezd: v průběhu 1.vyučovací hodiny

S sebou: svačina, pití

Plánovaný návrat: v průběhu 5.vyuč. hodiny

Výsledky zápisu

Výsledky zápisu do 1. ročníku ZŠ Štěrboholy pro školní rok 2024/2025.

Rodiče přijatých žáků prosím o potvrzení nástupu dítěte do ZŠ Štěrboholy a potvrzení účasti ve Škole nanečisto e-mailem na adrese kollmannova@zssterboholy.cz v co nejbližším možném termínu. Děkujeme za pochopení.

Štafetový pohár

Termín štafetového poháru byl pořadatelem přesunut na pondělí 29. 4. Vše ostatní zůstává beze změn.

Štafetový pohár

Ve čtvrtek 25. 4. se vybraní žáci 1. stupně zúčastní soutěže o štafetový pohár pořádané Základní školou Campanus.

Sraz: v 7:30 h před budovou školy

Předpokládaný návrat: do 14:00 h

S sebou:

 • sportovní oblečení a obuv
 • svačina, pití
 • čip na oběd
Dopravní výchova - IV.A

V pátek 26. 4. se žáci IV.A zúčastní výuky dopravní výchovy vedené lektory městské policie hl. m. Praha, oddělení prevence - BESIP.

Kde: ZŠ Veronské náměstí

Sraz: v 7.50 hod. u hlavního vchodu do školy

S sebou do batohu:

 • cyklistická helma
 • sportovní oblečení a sportovní obuv s plnou patou a špičkou
 • přezůvky
 • věci na výuku – ČJ, M
 • čip na oběd
Dopravní výchova - V.A

Ve čtvrtek 25. 4. se žáci V.A zúčastní výuky dopravní výchovy vedené lektory městské policie hl. m. Praha, oddělení prevence - BESIP.

Kde: ZŠ Veronské náměstí

Sraz: v 7.25 hod. u hl. vchodu

S sebou v batohu:

 • cyklistická helma
 • sportovní obuv s uzavřenou patou a špičkou
 • přezůvky
 • pití, svačina
 • psací potřeby, úkolníček, ŽK
 • pomůcky na 4. a 5. vyuč. h.
 • čip na oběd
Třídní schůzky - 2. st.

V pondělí 15. 4. v 16.30 hodin se uskuteční schůzky jednotlivých tříd 2. stupně. Schůzky proběhnou prezenčně v kmenových třídách.

Pangea - 1. místo

Srdečně gratulujeme naší žákyni Míše Zheng z V. A, která v matematické soutěži Pangea obsadila 1. místo z celkového počtu 13 781 zúčastněných žáků. Přejeme hodně štěstí v celorepublikovém finále, které se uskuteční v pátek 14. 6. v Nové budově Národního muzea.

Ukaž a vyprávěj - II.B

Ukaž a vyprávěj třídy II.B se koná ve středu 10. 4. v 8.00 h. Všichni rodiče, příbuzní a známí účinkujících žáků jsou co nejsrdečněji zváni.

Zápis budoucích prvňáčků

Pondělí 8. 4. od 13.45 h - zápis budoucích prvňáčků

Houstone, máme problém – III. A

Ve čtvrtek 11. 4. se žáci III. A zúčastní programu Houstone, máme problém. Děti se vydají na dobrodružnou vesmírnou misi a zábavnou formou si zopakují poznatky z aritmetiky i geometrie. Program je inspirován metodou výuky matematiky dle prof. Hejného.

Dopravní výchova - V.A

V úterý 9. 4. se žáci V.A zúčastní výuky dopravní výchovy vedené lektory městské policie hl. m. Praha, oddělení prevence - BESIP.

Kde: ZŠ Veronské náměstí

Sraz: v 7.25 hod. u hl. vchodu

S sebou v batohu:

 • cyklistická helma
 • sportovní obuv s uzavřenou patou a špičkou
 • přezůvky
 • pití, svačina
 • psací potřeby, úkolníček, ŽK
 • pomůcky na 5. vyuč. h.
 • čip na oběd
Dopravní výchova - IV.A

V pondělí 8. 4. se žáci IV.A zúčastní výuky dopravní výchovy vedené lektory městské policie hl. m. Praha, oddělení prevence - BESIP.

Kde: ZŠ Veronské náměstí

Sraz: v 7.50 hod. u hlavního vchodu do školy

S sebou v batohu:

 • cyklistická helma
 • sportovní obuv s uzavřenou patou a špičkou
 • přezůvky
 • pití, svačina
 • pomůcky na výuku – ČJ, Př., AJ.
 • čip na oběd
Ukliďme Česko - ŠD

V rámci celonárodní akce Ukliďme Česko se žáci školní družiny zapojí v pátek 5. 4. do úklidu školní zahrady a jejího nejbližšího okolí.

Štěrboholští chodí pěšky

V úterý 2. 4. startuje již 5. ročník našeho projektu Štěrboholští chodí pěšky.

Velikonoční prázdniny

Čtvrtek 28. 3. - VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY

Příjezd ze ŠVP

Dle aktuálních informací je předpokládaný příjezd žáků ze školy v přírodě dnes ve 14.45 hodin.

Škaredá středa - I. stupeň

Ve středu 27. 3. (3. a 4. vyučovací hodinu) se žáci 1. stupně mohou těšit na oblíbená VELIKONOČNÍ CENTRA. Vyučování 1. - 5. ročníku bude ukončeno po 4. vyučovací hodině (11.40h). Upravený rozpis obědů naleznete zde.

Škaredá středa - II. stupeň

Ve středu 27. 3. zhlédnou žáci 2. stupně v kině Premiere Cinema Praha Hostivař anglické životopisné drama Jeden život o Nicholasi Wintonovi, který pomáhal židovským dětem v Němci okupovaném Československu uprchnout do Anglie.

Sraz: 7:50 před školou, s sebou pití, svačinu, kapesné

Návrat do školy v průběhu 5. vyučovací hodiny. Odpolední výuka dle rozvrhu hodin.

První zpráva ze ŠvP

Cesta do Střelských Hoštic proběhla bez komplikací a všichni dorazili v pořádku.

Upravený provoz ŠD

V týdnu od 18. 3. do 22. 3. bude provoz školní družiny třídy I. A a I. B zkrácen do 17.00 hodin. Děkujeme za pochopení.

Matematický klokan

V pátek 22. 3. a v pondělí 25. 3. se žáci zúčastní matematické soutěže Matematický klokan. Děti budou soutěžit v kategoriích Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. a 7. ročník) a Kadet (8. ročník). Soutěžícím přejeme hodně štěstí!

Ponožkový den

I letos se v ZŠ Štěrboholy zúčastníme ponožkové výzvy. Ve čtvrtek 21. 3. si na každou nohu oblečeme jinou ponožku a symbolicky tak podpoříme děti a dospělé s Downovým syndromem.

Informace ke škole v přírodě (2. – 5. ročník)

Sraz v pondělí 18. 3. v 7.45 h na parkovišti u ZŠ. Žáci jednotlivých ročníků se hlásí u svých třídních učitelek. Po příchodu odevzdají třídním učitelkám Prohlášení o bezinfekčnosti s nalepenou kopií kartičky pojištěnce. Předpokládaný návrat v pátek 22. 3. kolem 15.00 hod.

Veselé zoubky – I. A, I. B

Ve středu 20. 3. se žáci I. A a I. B zúčastní preventivního programu Veselé zoubky. Děti se zábavnou formou naučí, jak o své zuby správně pečovat a jak předcházet vzniku zubního kazu.

Exkurze do České televize - I.A, I.B

Žáci 1. ročníku se v úterý 19. 3. (I. A) a ve čtvrtek 21. 3. (I. B) zúčastní exkurze do České televize.

S sebou: penál, batoh, svačina, pití, čip na oběd

Odjezd od školy: v 9:00 h

Předpokládaný návrat: do 12:30 h

Prevence digitální propasti

ZŠ Štěrboholy obdržela pro rok 2024 od MŠMT v rámci Národního plánu obnovy další finanční prostředky z fondu Evropské unie – Next Generation EU na prevenci digitální propasti. Účelem je pořízení základních mobilních digitálních technologií (notebook, tablet) vč. příslušenství k zapůjčení pro znevýhodněné/potřebné žáky, kteří nemají pro běžnou výuku či výuku distančním způsobem k dispozici vlastní mobilní digitální zařízení. V případě zájmu o zapůjčení mobilního zařízení se prosím obraťte na ředitelku školy.

Den otevřených dveří - 1. stupeň

Děkujeme všem registrovaným za velký zájem. Sejdeme se v pondělí 11. 3. v 16.00 hodin před hlavním vchodem. Následně přejdeme do vestibulu školy, kde budete rozřazeni do skupin a paní učitelky Vás provedou školou. Veškeré dotazy Vám budou zodpovězeny vedením školy po prohlídce na krátké schůzce ve školní jídelně. Těšíme se na setkání.

Nedluhy - VII.A, VIII.A

Ve čtvrtek 14. 3. čeká žáky 7. a 8. ročníku interaktivní workshop NEdluhy, který pomáhá mladým lidem vybudovat zdravý vztah k penězům. Žáci se seznámí se základy osobních financí, správným použitím bankovních služeb, dozvědí se, jak se vyhnout dluhovým pastem a jak rozvíjet finanční plánování.

Loutkové divadlo - změna termínu

Z důvodu nemoci se divadelní představení Čert a Káča přesouvá na pátek 19. 4. Děkujeme za pochopení.

Hra o přežití - III.A

V pondělí 11. 3. se žáci III.A zúčastní programu HRA O PŘEŽITÍ (Besedárium), který je zaměřený na základní poznatky z prvouky – neživá a živá příroda. Prostřednictvím principů světoznámé počítačové hry Minecraft zažijí žáci různá dobrodružství.

Ukaž a vyprávěj - II.A

Ukaž a vyprávěj třídy II.A se koná ve středu 6. 3. v 8.00h. Všichni rodiče, příbuzní a známí účinkujících žáků jsou co nejsrdečněji zváni.

Třídní schůzky 1. stupně

V týdnu od 4. 3. do 7. 3. se uskuteční schůzky jednotlivých tříd 1. stupně. Schůzky proběhnou prezenčně vždy od 16.30 hodin.

 • Pondělí 4. 3. - IV.A, V.A
 • Úterý 5. 3. – PT, III.A
 • Středa 6. 3. - II.A, II.B
 • Čtvrtek 7. 3. - I.A, I.B
LOUTKOVÉ DIVADLO ČERT A KÁČA

Ve čtvrtek 7. 3. se žáci PT, I. A, I. B a II. B zúčastní loutkového divadla Čert a Káča. Na děti čeká interaktivní představení plné písní, při kterém se samy aktivně zapojí do hry a stanou se součástí pohádky. Autorkou scénáře i písničkových textů je známá česká spisovatelka Martina Drijverová.

Pangea

V tomto týdnu se přihlášení žáci 4. - 8. ročníku zúčastní školního kola matematické soutěže PANGEA. Všem žákům, kteří mají chuť řešit matematické úlohy, držíme palce.

Démoni současnosti - 2. st.

Ve čtvrtek 29. 2. se žáci 2. stupně vypraví do Divadla Minaret na Národní třídě, kde zhlédnou divadelní představení Démoni současnosti, hru o nejistotách dospívání. Po představení bude následovat diskuse s herci o démonech dnešního světa.

Sraz před školou v 7:45, svačinu a pití s sebou. K přepravě využijeme MHD. Návrat v průběhu 5. vyučovací hodiny.

Olympiáda v anglickém jazyce

Ve středu 28. 2. bude žák třídy VII.A Mergen Rentsen reprezentovat naši školu v obvodním kole soutěže v anglickém jazyce, kam v prosinci 2023 postoupil ze školního kola. Držíme palce.

Zeměpisná olympiáda

Ve středu 21.2. se vydají vítězové školního kola zeměpisné olympiády reprezentovat školu na kolo obvodní, které se uskuteční na ZŠ Olešská. Odchod vybraných žáků v 7:50 od ZŠ Štěrboholy, návrat okolo 12:30 tamtéž. S sebou si účastníci vezmou psací potřeby, pastelky min. 5 barev, pravítko nebo trojúhelník, kalkulačku, čistý papír a školní atlas.

Oprava splaškového potrubí

Od 12. 2. probíhá plánovaná oprava splaškového potrubí. V době jarních prázdnin probíhaly práce před školou, nyní se přesunuly na území školní zahrady (v části u školního hřiště). Vstup na školní hřiště je omezen, přístup je pouze ze zahrady. Odkládání koloběžek a vstup do školy brankou č. 2 zůstal zachován. Žáci byli poučeni o bezpečnosti a chování v areálu školní zahrady a přísném zákazu vstupu na místa vyhrazená stavbě.

Preventivní program s Policií ČR

Ve dnech 19. - 20.2. se žáci PT, 1. – 2. a 6. – 8. ročníku zúčastní preventivního programu vedeného Policií ČR. Mladší žáci se seznámí s prací policie, tísňovou linkou a jejím zneužíváním, starší žáci se podívají na problematiku mezilidských vztahů, návykových látek i základní trestní odpovědnost mládeže nebo užívání internetu, sociálních sítí a na bezpečný i nebezpečný pohyb v kyberprostoru.

Jarní prázdniny

12. 2. - 16. 2. - JARNÍ PRÁZDNINY

Klimatická gramotnost - 2.st.

Ve čtvrtek 8.2. se žáci 2. stupně zúčastní přednášky na téma Klimatická gramotnost - jak můžeme žít udržitelně, jejímž patronem a odborným garantem je Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze. Žáci se seznámí s problematikou skleníkových plynů a zjistí, co mohou udělat pro snížení emisí.

POKOS - 2. stupeň

POKOS - Příprava občanů k obraně státu

Ve středu 7.2. zavítají na 2. stupeň vojáci z armády ČR. Žáci si prohlédnou vojenskou výstroj a blíže se seznámí s prací vojáků z povolání.

Ukaž a vyprávěj - III.A

Ukaž a vyprávěj třídy III.A se koná ve středu 7. 2. v 8.00h. Všichni rodiče, příbuzní a známí účinkujících žáků jsou co nejsrdečněji zváni.

Po schodech se neběhá! - výsledky

První ročník pilotního projektu Po schodech se neběhá! se více než vydařil. Finalisté do toho dali všechno a za mohutného povzbuzování diváků, kdy občas ani píšťalka nebyla slyšet, doběhli všichni zdárně do cíle. Vítězům gratulujeme a již teď se těšíme na další ročník.

Informace k zápisu

Základní informace k zápisu budoucích prvňáčků naleznete zde. Chybějící informace či odkazy budou postupně doplněny a aktualizovány.

Štěrboholský talent - ŠD

Z důvodu velké nemocnosti žáků přihlášených do soutěže se akce ŠD Štěrboholský talent překládá na úterý 6. 2. od 14. 00 do 15.00 hodin. Děkujeme za pochopení

Informace o snížení úplaty za zájmové vzdělávání

Z důvodu přerušení provozu školní družiny a školního klubu v době pololetních (2. 2. 2024) a jarních prázdnin (12. – 16. 2. 2024 v celkové délce 6 dnů dochází v měsíci únoru ke snížení úplaty za zájmové vzdělávání ve školní družině i ve školním klubu.

Změna rozvrhu hodin

Od pondělí 5. 2. dochází ve tříchách I.A, I.B, II.A, II.B, III.A a IV.A ke změnám v rozvrhu hodin na 2. pololetí.

Informace k závěru 1. pololetí

Ve středu 31. 1. čekají žáky ZŠ Štěrboholy dvě důležité akce:

 1. Uskuteční se finále pilotního projektu ZŠ Štěrboholy Po schodech se neběhá!
 2. Žákům bude vydán Výpis z vysvědčení za 1. pololetí školního roku 2023/2024. Výpis z vysvědčení žáci nevrací.

Pátek 2. 2. - pololetní prázdniny

Štěrboholský talent - ŠD

V rámci školní družiny proběhne v úterý 30. 1. od 14.00 do 15.00 hodin soutěž Štěrboholský talent. Registrace účastníků a přípravy na tuto oblíbenou akci tudíž vrcholí...

Náš les a jeho obyvatelé

Ve čtvrtek 25. 1. se žáci přípravné třídy, I. A, I. B a II. A zúčastní environmentálně vzdělávacího programu Náš les a jeho obyvatelé. V rámci programu si děti zopakují dělení lesů a představí si konkrétní zástupce. Nebude chybět ani povídání o lesních zvířatech včetně názorných ukázek a rekvizit.

Kroužky 2. pololetí

Přihlašování do kroužků na druhé pololetí bylo spuštěno. Rodiče přihlašují své děti přímo přes jednotlivé agentury: Agentura Kroužky, Kroužek PP.

Amélie ve světě komiksu – IV. A

Žáky třídy IV. A čeká v pátek 19. 1. od 9.00 interaktivní program Amélie ve světě komiksu. Žáci poznají příběh od literární postavy ke komiksové, nahlédnou do zákulisí skic a návrhů a seznámí se s výtvarnou stránkou komiksové řeči a stylizace.

Preventivní program - II.A, II.B

V úterý 16. 1. se žáci II. A a II. B zúčastní preventivně vzdělávacího programu Povinnosti chodce v silničním provozu, pořádaného oddělením ministerstva dopravy ČR – BESIP. Žáci si osvojí pravidla bezpečnosti silničního provozu v roli chodce.

Po schodech se neběhá!

Lenivé období Vánoc neutralizujeme v lednu pohybem. Již 15. 1. startuje pilotní projekt ZŠ Štěrboholy Po schodech se neběhá!, na jehož finále se můžeme těšit ve středu 31. 1.

Klub mladých diváků

Žáci, členové Klubu mladých diváků, zhlédnou v pondělí 8.1. od 19:00 v Národním divadle představení Kráska a zvíře, dílo českého básníka a dramatika Františka Hrubína.

Sraz: 17:10 před školou ve společenském oblečení

Příjezd: kolem 22:15 ke škole

VybiCup 2024

V devátém ročníku turnaje ve vybíjené smíšených družstev VybiCup 2024 zvítězilo v kategorii mladších žáků družstvo MODRÝCH ve složení – Klára Veselá (kapitánka týmu), Vojtěch Svoboda, Kryštof Hložánek, Kryštof Šimon, Tomáš Strnad, Kateřina Vytisková, Sofie Bulíčková, Tobiáš Ryška, Adam Procházka a Alice Činčalová.

V kategorii starších žáků vyhrálo družstvo ŠEDÝCH ve složení Antonín Zika (kapitán týmu), Valerie Smolíková, Beáta Stoklasová, Josef Urban, Adam Povr, Michael Filípek a Jan Ivčenko.

Všem žákům děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK VII. A

Lyžařský výcvikový kurz VII.A proběhne v Harrachově ve dnech 2. 1. - 7. 1. 2024.

 • Odjezd: úterý 2. 1. ve 13.00 hodin, sraz ve 12.45 hodin na parkovišti před školou; před odjezdem žáci odevzdají třídní učitelce prohlášení rodičů
 • Návrat: neděle 7. 1. cca ve 12.00 hodin ke škole; žáci budou předáni osobně rodičům, nebo propuštěni na základě plné moci

Žáci VII.A, kteří se neúčastní lyžařského kurzu, se v tomto týdnu budou učit dle rozvrhu třídy VIII.A.

VybiCup 2024

Ve středu 3. 1. se všichni žáci 1. stupně zúčastní devátého ročníku novoročního turnaje ZŠ Štěrboholy VybiCup 2024.

 • Sraz ve třídě: 7.50 hod.
 • Odchod ze školy: 8.00 hod.
 • S sebou v batohu: sportovní oblečení do haly, sálová obuv, svačina, pití (voda), čip do ŠJ
 • Akce proběhne ve sportovní hale ve Štěrboholech a bude ukončena v 11.40 hodin. Obědy - viz rozpis
Olympiáda v anglickém jazyce - II. stupeň

Výhercem školního kola olympiády v anglickém jazyce se stal Mergen Rentsen ze VII.A a postupuje tak do kola obvodního, ve kterém bude reprezentovat naši školu. Výherci gratulujeme.

Vánoční prázdniny

Od 23. 12. do 2. 1. - VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

PF 2024 - návrh Alex Prückner, VII.A

Pátek 22. 12.

Poslední den roku 2023 bude v ZŠ Štěrboholy již tradičně koncipován veskrze vánočně.

1. stupeň

 • 1.vyuč. hodina – Zlobivé míčky - kouzelnické představení
 • 2.- 4. vyuč. hodina - vánočně laděné vyučování, vánoční besídky jednotlivých tříd, výuka ukončena 11.40, obědy viz rozpis

2. stupeň

Vánoční výlet do Šestajovic, kde žáci navštíví svíčkárnu a čokoládovnu.

 • Sraz na parkovišti před školou: v 7.40 hod.
 • Čas odjezdu: v 7.50 hod.
 • Čas návratu: přibližně ve 13.00 hod.
 • S sebou: svačina, pití, kapesné
Čapkovské čtení - VIII.A

Ve čtvrtek 22. 12. se vybrané žákyně VIII.A zúčastní projektového dne Čapkovské čtení na Gymnáziu bratří Čapků, kde vystoupí s divadelním představením inspirovaným dílem Matka od Karla Čapka.

 • Odchod: 8:00 h od školy, přeprava MHD
 • S sebou: svačinu, pití
 • Návrat: cca 13:00 h
VÝLET ŠD - 3. a 4. oddělení

V úterý 19. 12. se 3. a 4. oddělení ŠD zúčastní výletu do Polabského národopisného muzea v Přerově nad Labem na akci Lidové Vánoce v Polabí. Akce je hrazena z projektu Šablony 2023, Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0007222.

 • Odjezd: 13.00 h
 • Návrat: kolem 16.45 h
 • S sebou: teplé oblečení a obutí; do batůžku malou svačinu a pití
Vánoční Centra

Ve čtvrtek 21. 12. (3. a 4. vyučovací hodinu) se žáci 1. stupně mohou těšit na oblíbená VÁNOČNÍ CENTRA. Tak nezapomeňte na pomůcky! Vyučování bude na 1. stupni ukončeno v 11.40 hodin. Obědy - viz rozpis

Výsledky turnaje v badmintonu – 2. stupeň

Na turnaji v badmintonu, který proběhl 8.12. na ZŠ Olešská, se naši žáci umístili na krásném 3. místě. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Olympiáda v anglickém jazyce – 2. stupeň

Stejně jako v loňském školním roce i letos proběhne pro žáky II. stupně školní kolo olympiády v anglickém jazyce, a to v pondělí 18.12. Výherce bude následně reprezentovat naši školu v kole obvodním.

Svíčkárna Šestajovice - II.A, II.B

V pátek 15. 12. pojede třída II. A a II. B na exkurzi do svíčkárny v Šestajovicích na program „Vánoční akce“.

 • Odjezd od školy: v 8:15 hod.
 • Návrat: cca 11:30 hod.
 • S sebou: svačinu, pití, čip na oběd, drobné kapesné do podnikové prodejny
Turnaj v badmintonu - 2. stupeň

Do mimoškolního kola družstev badmintonu na ZŠ Olešská, které proběhne v pátek 8. 12. od 8:00 h, se nominovalo 8 žáků 2. stupně.

 • Sraz před školou v 7:10 h, příjezd ke škole kolem 13:30 h
 • S sebou si žáci vezmou sportovní oblečení, obuv, pití, svačinu, raketu, míček (na rozcvičení)
 • K přepravě využijeme MHD
Výsledky školního kola v badmintonu

Vítězi školního kola v badmintonu se stali Veronika Zlínská z VIII. A a Lukáš Zlínský z VI. A. Oběma vítězům moc gratulujeme!

Národopisné muzeum - II.B

Žáky II.B čeká ve čtvrtek 7.12. program s názvem Půjdem spolu do Betléma v Národopisném muzeu Národního muzea. Žáci se dozvědí více o českých tradicích – kdo je svatá Barbora a svatá Lucie, jak vypadala štědrovečerní večeře a zahrají si příběh o narození Ježíška. Ve výtvarné dílně si vyrobí různé vánoční předměty.

 • Odjezd: v rámci 1. vyučovací hodiny
 • Návrat: po 13. hodině. Vyzvednout děti z družiny bude možné nejdříve od 13:35 hod.
 • S sebou do batůžku: penál, písanka, čip na oběd, svačina + pití
VÝLET ŠD

V úterý 5. 12. a 19. 12. pořádá školní družina výlet do Polabského národopisného muzea v Přerově nad Labem na akci Lidové Vánoce v Polabí. Akce je hrazena z projektu Šablony 2023, Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0007222.

Odjezd: 13.00 h

Návrat: kolem 17.00 h

S sebou: teplé oblečení a obutí; do batůžku malou svačinu a pití

Termín:

  1. a 2. oddělení – úterý 5. 12.
  1. a 4. oddělení – úterý 19. 12.
Dopravní výchova - IV.A

V pondělí 4. 12. se žáci IV.A zúčastní výuky dopravní výchovy vedené lektory městské policie hl. m. Praha, oddělení prevence - BESIP.

 • Kde: ZŠ Veronské náměstí
 • Sraz: v 7.50 hod. u hl. vchodu ZŠ Štěrboholy
 • S sebou: přezůvky, pití, svačina, psací potřeby, ŽK, čip na oběd
Olympiáda ČJ, D - 2. stupeň

Ve středu 29.11. proběhne v dopoledních hodinách školní kolo Dějepisné olympiády a v pátek 1.12. Olympiády v českém jazyce. Soutěží se zúčastní žáci 7. a 8. ročníku.

Adventní zastavení

Ve čtvrtek 30. 11. v 17.00 h pořádá ZŠ Štěrboholy tradiční ADVENTNÍ ZASTAVENÍ. Sraz všech žáků 1. stupně je v 16.50 h v šatnách.

 • Školní družina - provoz bude ukončen v 16.50 hodin, vyzvedávání dětí bude možné pouze do 16.15 hodin.
 • Školní klub - provoz školního klubu bude prodloužen do 16.50 hodin.

Děkujeme za pochopení.

Turnaj v badmintonu - 2.stupeň

V týdnu od 27.11. proběhne v hodinách TV na 2. stupni školní turnaj v badmintonu. Vítězové se nominují do mimoškolního turnaje, který proběhne 8.12. na ZŠ Olešská. Všem zúčastněným přejeme hodně sil.

Florbalový turnaj - dívky 2. st.

Ve čtvrtek 23. 11. se uskuteční florbalový turnaj dívek na ZŠ Hostýnská. Odchod nominovaných na turnaj bude v průběhu 2. vyučovací hodiny (9:30). V případě postupu bude očekávaný návrat na 6. vyučovací hodinu, v opačném případě návrat na 5. vyučovací hodinu. Naše škola se ve skupině utká s týmy ZŠ Gutova (10:30) a ZŠ Jakutská (10:45). Po návratu z turnaje se žákyně zapojí do výuky. S sebou sportovní oblečení, halovou obuv, florbalovou hůl, pití.

Informace ke stávce

Základní škola Štěrboholy se nepřipojí k celodenní stávce vyhlášené školskými odbory. Provoz školy, školní družiny i školní jídelny bude v pondělí 27. 11. dle běžného režimu.

Schola Pragensis - VIII.A

Ve čtvrtek 24. 11. se žáci VIII.A zúčastní veletrhu pražských středních a vyšších odborných škol s názvem Schola Pragensis, který se koná v pražském Kongresovém centru. Získají zde nejen přehled o bohaté nabídce středních škol, ale od pedagogů a studentů škol i informace o podmínkách přijetí, o průběhu studia nebo o možnostech budoucího uplatnění. Žáci budou odcházet od školy v doprovodu TU v 8:00 a vrátí se ke škole ve 13:30. S sebou si vezmou svačinu, pití a kapesné. K přepravě využijí služeb MHD.

Karneval v ŠD

Letos se děti ze školní družiny mohou těšit na karneval.

 • 21. 11. - 1. a 2. oddělení
 • 28. 11. - 3. a 4. oddělení

Rej masek proběhne vždy od 14.00 do 15.00 hodin v gymnastickém sále.

Dopravní výchova - V.A

Ve středu 22. 11. se žáci V.A zúčastní výuky dopravní výchovy vedené lektory městské policie hl. m. Praha, oddělení prevence - BESIP.

 • Kde: ZŠ Veronské náměstí
 • Sraz: v 7.30 hod. u hl. vchodu
 • S sebou: přezůvky, pití, svačina, psací potřeby, úkolníček, ŽK, čip na oběd
Pohár pražských škol ve florbale

Ve středu 15.11. se na ZŠ U Obory odehraje Pohár pražských škol ve florbale pro chlapce 2. stupně. Naše škola se v prvním kole utká s týmy ze ZŠ UVN (10:50), ZŠ V Rybníčkách (11:35) a ZŠ Eden (12:00). Odchod pro vybrané žáky bude po 2. vyučovací hodině, na místo se dopravíme společně pomocí MHD. Společný návrat k ZŠ Štěrboholy je předpokládán ve 13:30. S sebou halovou obuv, sportovní oblečení, florbalovou hůl, pití.

Ukaž a vyprávěj - V.A

Ve středu 15. 11. v 8.00h zahájí žáci V.A letošní ročník projektu UKAŽ A VYPRÁVĚJ. Všichni rodiče, příbuzní a známí účinkujících žáků jsou co nejsrdečněji zváni.

Den řemesel - 2. stupeň

I letos jsme pro žáky 2. stupně připravili projektový den – „Den řemesel“ zaměřený na polytechnické vzdělávání. Žáci druhého stupně se v níže uvedených termínech vypraví do Střední odborné školy v Praze na Jarově, kde si v dílnách SOŠ pod dohledem zdejších mistrů odborného výcviku vyzkouší profesi truhláře a klempíře. Žáci budou odcházet v doprovodu třídních učitelek od školy v 7:45 a zpět ke škole se vrátí v průběhu 5. vyučovací hodiny. K přepravě využijí služeb MHD.

 • 13.11. VII.A
 • 14.11. VI.A
 • 15.11. VIII.A
Naděl knihu

V čase téměř předvánočním přicházíme s projektem Naděl knihu a děkujeme všem, kteří se již zapojili, stejně jako těm, kteří se na to teprve chystají.

Bobřík informatiky

V týdnu od 6.11. do 10.11. se žáci čtvrté a páté třídy v hodinách informatiky zúčastní Bobříka informatiky – soutěže podporované Ministerstvem školství, která je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Hlavním smyslem soutěže je vyzkoušet si své vědomosti, bojovného ducha a ulovit bobříka. Úspěšní řešitelé obdrží diplom.

Dopravní výchova - IV.A

V pátek 3. 11. se žáci IV.A zúčastní výuky dopravní výchovy vedené lektory městské policie hl. m. Prahy, oddělení prevence - BESIP.

 • Kde: ZŠ Veronské náměstí
 • Sraz: v 7.50 hod. u hl. vchodu
 • S sebou v batohu: cyklistická helma, sportovní obuv s uzavřenou patou a špičkou, přezůvky, pití, svačina, psací potřeby, ŽK, čip na oběd
Bankéři do škol - VIII.A

Ve středu 1. 11. se žáci 8. ročníku zúčastní vzdělávacího projektu Bankéři do školy, který je organizován Českou bankovní asociací a založen na osobním setkání bankéřů s žáky. V rámci workshopu se budou žáci zabývat problematikou kyberbezpečnosti.

Toulcův dvůr - V.A

Ve středu 1. 11. se žáci 5. ročníku zúčastní programu Mléčná dráha v Toulcově dvoře.

 • Sraz v šatně: v 7.40 hod.
 • Návrat: do 13.00 hod.
 • S sebou: pití, svačinu, čip na oběd
 • Na sebe: teplé oblečení a obuv
Podzimní prázdniny

Čtvrtek 26. 10. a pátek 27. 10. - PODZIMNÍ PRÁZDNINY 😃

Halloween - II. stupeň

Stejně jako vloni i letos si v úterý 31. 10. připomeneme s žáky druhého stupně starý svátek anglicky mluvících zemí - Halloween. Výzdoba nám již visí, na kostýmy jsme zvědaví a těšíme se. Ty nejkreativnější budou odměněny.

MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA – I.A, I.B, PT

V úterý 31. 10. se žáci I. A, I. B a přípravné třídy zúčastní programu Malá technická univerzita. Děti si v rámci programu vyzkouší roli kartografa a pomocí stavebních kostek postaví město, silnice i důležité veřejné budovy.

Anglické divadlo

Ve středu 25.10. navštíví naši školu herci ze vzdělávacího divadla a zahrají 5., 6., 7. a 8. ročníku dvě ze svých anglických představení. Žáci si tak budou moci procvičit své dovednosti v anglickém jazyce a dokonce se do představení i zapojit. Věříme, že si všichni společně užijeme spoustu legrace.

Podzimní Centra

Ve středu 25. 10. (3. a 4. vyučovací hodinu) se žáci 1. stupně mohou těšit na oblíbená PODZIMNÍ CENTRA. Tak nezapomeňte na pomůcky! Vyučování bude na 1. stupni ukončeno v 11.40 hodin. Obědy - viz rozpis

Rekonstrukce školní zahrady

Z důvodu rozšíření školní zahrady a výstavby nových sportovišť (běžecká dráha, doskočiště pro skok daleký) je od čtvrtka 12. 10. do odvolání omezen provoz na školní zahradě. Žáci byli poučeni o bezpečnosti a chování na školní zahradě a zákazu vstupu do ohrazené části zahrady.

Geopark Říčany - III.A

Ve čtvrtek 19. 10. se žáci III.A zúčastní v Geoparku Říčany programu BADATELÉ (badatelsky orientovaná výuka).

 • Sraz před školou: v 7.30 h (odjezd autobusem v 7.44 h, odjezd vlakem z Horních Měcholup v 8.08 h)
 • S sebou do batohu: svačina, pití, penál, vhodné oblečení a obutí dle počasí, lítačka či jiný doklad na MHD
 • Návrat: 12.30 – 13.00 h
Preventivní program VII.A, VIII.A

V úterý 17.10. se žáci sedmého a osmého ročníku zúčastní preventivního programu o drogové kriminalitě v Divadle U Hasičů. Odcházet budou v 9:30 h ze školy v doprovodu třídních učitelek. Vrátí se ve 13:30 h na oběd. Vstupné hrazeno z příspěvku rodičů na kulturní akce.

Focení jednotlivců - 1. st.

Ve čtvrtek 12. 10. od 8.00h - FOTOGRAF VE ŠKOLE (focení jednotlivců z řad žáků 1. stupně a přípravné třídy)

Matematický proud

Ve čtvrtek 5.10. se vybraní žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili soutěže Matematický proud na Gymnáziu Christiana Dopplera. V konkurenci dvaceti týmů se umístili se na krásném 10. místě. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Toulcův dvůr - IV.A

Ve středu 11.10. se žáci třídy IV. A zúčastní v Toulcově dvoře programu Kámen, společník člověka. Program probíhá v interiéru; žáci se mají seznámit a uvědomit si, že kameny jsou nezbytnou součástí našeho života.

 • Sraz před vchodem v 7.45 hodin

 • S sebou v BATOHU: svačina, pití, vhodné oblečení a obutí dle počasí, čip na oběd

 • Návrat do 12.30 hod.

 • Hrazeno z příspěvků rodičů na akce školy

Hoď si svůj koš - vyhlášení výsledků

V úterý 10. 10. ve 14.00 h proběhne v rámci školní družiny slavnostní vyhlášení výsledků rodinné soutěže HOĎ SI SVŮJ KOŠ, které se letos zúčastnilo celkem 54 rodin. Všem házejícím děkujeme za účast a zvláštní poděkování míří i k žákyním Dianě a Gabče z 8. ročníku, které vydatně pomohly s organizací.

Klub mladých diváků

V letošním školním roce se 19 žáků 7. a 8. ročníku stalo členy Klubu mladých diváků. První představení PLOVÁRNA – Nový cirkus, autorské žonglérsko-akrobatické představení souboru (bra)Tři v tricku inspirované novelou Rozmarné léto od Vladislava Vančury, zhlédnou v pondělí 9.10. od 19:00 v Divadle Bravo.

Divadlo Kampa - II.A

Ve čtvrtek 5. 10. navštíví třída II.A Divadlo Kampa, kde zhlédne představení Heidi, děvčátko z hor.

Odjezd: v 9:00 hod.

Příjezd: cca kolem 12:00 – 12:30 hod.

S sebou: Písanku, penál, svačinu, pití, čip na oběd

Matematický proud

Ve čtvrtek 5. 10. se vybraní žáci IV. A a V. A zúčastní soutěže Matematický PROUD pořádané Gymnáziem Christiana Dopplera.

S sebou: svačina, pití, psací potřeby, čip na oběd

Sraz: V 7:25 h před budovou školy

Předpokládaný návrat: do 13:00 h

Soutěžícím držíme palce!

Informace pro strávníky

Z personálních důvodů nebude v týdnu od 2. 10. do 6. 10. možný výběr dvou jídel. Všichni strávníci budou mít přihlášené menu č. 1, které si mohou odhlásit. Děkujeme za pochopení.

Šachový kroužek

Šachový kroužek organizovaný Šachovou školou Vávra a Černoušek nabízí žákům ZŠ Štěrboholy první dvě hodiny jako ukázkové, tudíž zdarma.

Příjezd z AK - VI.A

Předpokládaný příjezd VI.A z adaptačního kurzu je ve 14.30 hodin (středa 27.9.).

Velká rodinná rada - V.A

V úterý 3. 10. žáci V.A proniknou do tajů a problémů finančních rozpočtů rodin. Seznámí se se základními pojmy finanční gramotnosti a formou hry se pokusí sestavit finanční rozpočet své rodiny.

První zpráva z AK - VI.A

Cesta do rekreačního areálu Garnataurus v Kounicích u Sázavy proběhla bez komplikací, všichni dorazili v pořádku a už se těší na bohatý program adaptačního kurzu.

Jak to chodí v knihovně - III.A

V úterý 26. 9. čeká na žáky III.A beseda v Městské knihovně Hostivař.

odjezd: 9.09 hod.

příjezd: kolem 12.00 hod.

s sebou: český jazyk, čip na oběd, svačina, pití

Srdíčkové dny v ŠD

V rámci školní družiny se již tradičně připojujeme k projektu Srdíčkové dny organizace Život dětem o.p.s. Podzimní Srdíčkové dny v ZŠ Štěrboholy startují v pondělí 25. 9.

Adaptační kurz VI.A

Ve dnech 25.9. – 27.9. se žáci VI.A zúčastní adaptačního kurzu v rekreačním areálu Garnataurus v Kounicích u Sázavy.

Sraz: 8:40 h (před budovou školy – chodník za parkovištěm)

Odjezd: 9:00 h

Příjezd: cca 15:00 h (odjezd z areálu po obědě)

Při odjezdu odevzdají žáci třídnímu učiteli Prohlášení zákonného zástupce – bezinfekčnost včetně vlepené kartičky pojištěnce a případně léky, které dítě užívá, s rozepsaným dávkováním. V případě nutnosti podá Kinedryl před cestou zákonný zástupce svému dítěti již doma.

DOPRAVNÍ VÝCHOVA V.A

V pátek 22. 9. se žáci V.A zúčastní výuky dopravní výchovy vedené lektory městské policie hl. m. Prahy, oddělení prevence - BESIP.

Kde: ZŠ Veronské náměstí

Sraz: v 7.30 hod. u hl. vchodu

S sebou v batohu: cyklistická helma, sportovní obuv s uzavřenou patou a špičkou, přezůvky, pití, svačina, psací potřeby, úkolníček, ŽK, čip na oběd

Rozpis obědů

Byl aktualizován rozpis obědů na 1. pololetí. Změny se týkají výhradně přípravné třídy.

Kroužky 1. pololetí

Do kroužků, které jsou vypsané pro ZŠ Štěrboholy, přihlašují zákonní zástupci své děti přímo u agentur:

Ukázková hodina florbalu

V pátek dne 15. 9. se v rámci školní družiny děti zúčastní ukázkové hodiny florbalu agentury Kroužek PP, z.s.

  1. a 2. oddělení ŠD v čase 14.00 -14.30 hodin
  1. a 4. oddělení ŠD v čase 14.30 -15.00 hodin

Ukázková hodina proběhne v hale BB aréna Štěrboholy pod vedením pana Matěje Pošty.

Hoď si svůj koš - ŠD

Ve dnech 18. 9. - 22. 9. pořádá školní družina tradiční rodinnou soutěž ZŠ Štěrboholy Hoď si svůj koš.

Logická olympiáda

Do soboty 30. 9. se žáci mohou hlásit na matematickou soutěž Logická olympiáda. Soutěž je určena žákům 1. a 2. stupně i žákům přípravné třídy. V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test v termínech dle informací sdělených třídními učitelkami. Registrace probíhá na www.logickaolympiada.cz.

Školní klub

Od pondělí 11. 9. bude v provozu školní klub. Přijati byli všichni žáci 2. stupně, kteří podali závaznou přihlášku. Vzhledem k nenaplněné kapacitě mohou být do školního klubu přijati i žáci 4. ročníku. Více informací obdrží rodiče těchto žáků e-mailem.

Dokumentace ŠK:

Rozpis obědů

Od pondělí 11. 9. budou obědy vydávány dle rozpisu obědů na 1. pololetí.

Ztráty a nálezy

U nás ve škole se nic neztratí, ale spousta se toho nalezne. O nalezené věci se mohou šťastní majitelé hlásit u své třídní učitelky.

Preventivní program - Dny pro záchranu života

Ve dnech 7. – 8.9. čekají na všechny žáky školy „Dny pro záchranu života“. V rámci první pomoci se žáci naučí jak rozpoznat život ohrožující stavy, ošetřit drobná poranění, zastavit krvácení a také správnou komunikaci s dispečinkem zdravotnické záchranné služby a neodkladnou resuscitaci na resuscitačních modelech. K dispozici budou mít plně vybavený sanitní vůz.

Organizace ŠD, ŠJ - první týden

Školní družina

Provoz ranní školní družiny bude standardně od 7.00 hodin (příchod 7,00 - 7.30 h). Odpolední družina začíná ihned po skončení vyučování a končí v 17.30 hodin. Školní družinu mohou navštěvovat pouze přihlášení žáci, kteří odevzdali řádně vyplněný Zápisový lístek pro školní rok 2023/2024.

Školní jídelna

Obědy budou vydávány dle upraveného rozpisu obědů pro první týden.

Organizace prvního školního týdne

Úterý 5. 9.

 • I.A, I.B: dvě vyučovací hodiny, tzn. do 9.40h
 • 2.- 5. ročník: čtyři vyučovací hodiny, tzn. do 11.40h; žáci si s sebou přinesou pomůcky dle pokynů třídních učitelek
 • 6.– 8. ročník: pět vyučovacích hodin, tzn. do 12.35; žáci si s sebou přinesou pomůcky dle pokynů třídních učitelek

Středa 6. 9.

 • I.A, I.B: tři vyučovací hodiny, tzn. do 10.45h
 • 2.- 5. ročník: čtyři vyučovací hodiny, tzn. do 11.40h; žáci si s sebou přinesou pomůcky dle pokynů třídních učitelek
 • 6.– 8. ročník: pět vyučovacích hodin, tzn. do 12.35; žáci si s sebou přinesou pomůcky dle pokynů třídních učitelek

Čtvrtek 7. 9.

Od čtvrtka 7. 9. se žáci všech tříd učí dle rozvrhu hodin.

Školní klub

ZŠ Štěrboholy otevírá ve školním roce 2023/2024 školní klub. Jeho činnost je určena přednostně pro žáky 2. stupně, kteří mají v daný den odpolední vyučování. V případě nenaplnění kapacity budou do školního klubu přednostně přijati žáci 4. ročníku, kteří nebyli přijati do školní družiny. Více informací ke školnímu klubu naleznete níže:

Operační program Jan Ámos Komenský

Základní škola Štěrboholy zahájí ve školním roce 2023/2024 realizaci projektu Šablony 2023 z Operačního programu Jan Ámos Komenský spolufinancovaného Evropskou unií. Projekt je zaměřen na personální podporu (školní asistent ZŠ), osobnostně sociální a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání, inovativní vzdělávání žáků základní školy a účastníků školní družiny.

Organizace prvního školního dne: 2. - 8. ročník

Pondělí 4. 9. - jedna vyučovací hodina (8.00 – 8.45h)

Žáci odevzdají třídní učitelce:

Organizace prvního školního dne: 1. ročník

Školní rok 2023/2024 bude zahájen v pondělí 4. 9. Naši prvňáčci se i se svými rodiči shromáždí v 8.15 h na školním hřišti (vstup do areálu školy brankou č. 2 - z čelního pohledu vpravo), kde už na ně budou čekat paní učitelky, které je za přítomnosti paní ředitelky a zástupců MČ Praha - Štěrboholy slavnostně přivítají. Poté si paní učitelky odvedou novopečené školáky do tříd a rodičům je předají cca v 9.00 h. Rodičům prvňáčků zkrátí chvíle čekání paní vychovatelky, které od nich převezmou vyplněné formuláře. Moc prosíme rodiče - stáhněte si, vyplňte a přineste s sebou:

Prvňáčci si s sebou přinesou aktovky, které se jim ještě ten den zaplní spoustou školních potřeb.

Mokrá varianta (pro případ, že by se na nás sluníčko nesmálo) - v případě deště proběhne slavnostní přivítání prvňáčků v 8.15 h v gymnastickém sále školy. Vstup do areálu školy brankou č. 1. (z čelního pohledu vlevo) a následně bočním vchodem do budovy – bude označeno.

Organizace prvního školního dne: přípravná třída

Pondělí 4. 9. - rodiče přivedou děti bočním vstupem - brankou č. 2 a předají je paní učitelce v 7.50 hod. Domů děti mohou odcházet po obědě cca ve 12.00, nebo mohou zůstat ve školní družině a odcházet dle informace v zápisovém lístku. Děti si s sebou přinesou:

Informace ke školní jídelně

Od 4. září mají všichni žáci PT a 2. – 8. ročníku přihlášené obědy na každý den. Obědy se odhlašují prostřednictvím stravovacího účtu na internetových stránkách www.jidelna.cz. Kdo nechce oběd 4. září, musí si ho odhlásit. Od 11. 9. bude možný výběr ze dvou jídel. Strávník má vždy přihlášené menu č. 1 a volí si pouze menu č. 2, nebo oběd odhlašuje. Menu č. 2 je možné volit nejpozději 3 pracovní dny předem přes objednávkový systém na internetových stránkách www.jidelna.cz.

Informace ke školní družině

Do školní družiny byli automaticky přijati všichni žáci přípravné třídy a 1. ročníku. Dále byli přijati žáci 2. – 3. ročníku, kteří podali písemnou žádost. Potvrzení nástupu do ŠD bude stvrzeno odevzdáním řádně vyplněného zápisového lístku v pondělí 4. 9. Případná volná místa budou doplněna vylosovanými zájemci ze 4. ročníku, kteří podali písemnou žádost.

BALÍČEK OKAMŽITÉ POMOCI PRAŽANŮM

V období září – prosinec 2023 pokračuje možnost čerpání finanční podpory na zmírnění dopadů inflace pro pražské domácnosti. V této souvislosti může ZŠ Štěrboholy čerpat příspěvek zřizovatele na realizaci pěti opatření. Zákonní zástupci, kteří mají zájem o čerpání některého z těchto opatření zašlou žádost 1žádost 2 k rukám ředitelky školy.

Přípravná třída

Ve čtvrtek 31. 8. v 16.30 h se uskuteční krátká informační schůzka rodičů žáků přijatých do přípravné třídy. Bližší informace ke schůzce obdrží rodiče žáků e-mailem.

Seznamy pomůcek

Pomůcky pro školní rok 2023/2024:

Přípravná třída

I.A, I.B

II.A, II.B

III.A

IV.A

V.A

VI.A, VII.A, VIII.A - informace budou žákům sděleny vždy v první hodině daného předmětu

Rozdělení žáků 1. tříd

Ve školním roce 2023/2024 budou otevřeny dvě třídy prvního ročníku. Registrační čísla žáků třídy I.A a I.B naleznete zde.